Wdrażanie standardów ochrony dzieci w placówce medycznej - Dlaczego? Po co? W jaki sposób?

Już 11 marca zapraszamy na webinar skierowany jest do przedstawicieli_ek zawodów i placówek medycznych, a w szczególności do kierowników_czek podmiotów prowadzących działalność leczniczą, których pacjentami są dzieci, a także osób, które w tych podmiotach zostały wyznaczone do opracowania i wdrożenia standardów ochrony małoletnich. 

Zgodnie z nowym prawem od 15 lutego 2024 roku każdy podmiot pracujący z dziećmi ma obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich. Obejmuje to też wszystkie podmioty lecznicze, zarówno publiczne, jak prywatne, indywidualne i grupowe praktyki związane z prowadzeniem szeroko rozumianej działalności medycznej, w których świadczenia i usługi udzielane są dzieciom.

 

Zapisy

Zapisy prowadzone są poprzez platformę edukacyjną FDDS.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. 

 

Podczas webinaru omówimy:

  • kontekst powstania ustawy o ochronie dzieci,
  • wymogi ustawowe,
  • co oznacza dla placówek medycznych zapisane w ustawie "dostosowanie standardów do specyfiki podmiotu"
  • przykładowy dokument wprowadzający standardy w placówce.

 

Webinar poprowadzą

 

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę jest ekspertem w obszarze ochrony dzieci przed przemocą. Od ponad 15 lat promujemy i wdrażamy standardy ochrony dzieci w Polsce. 


Webinar sfinansowano ze środków Plan International przekazanych przez DEC w ramach realizacji projektu pn. „Children affected by the Ukraine Crisis and host communities thrive in safe home environments in Poland ” (PI DEC 2B)

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka cookies