Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Dostępność architektoniczna


Biuro Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę
(ul. Mazowiecka 12/25, 00-048 Warszawa)
Biuro mieści się w 4-kondygnacyjnym budynku. Lokal umieszony jest na I piętrze. Przy wejściu do budynku brak informacji o rozmieszczeniu pomieszczeń - alternatywnie informacji na ten temat udziela pracownik Centrum. Parking znajduje się po drugiej stronie ulicy, w ramach infrastruktury miejskiej (miejsca przychodnikowe); wyznaczono dwa miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Otoczenie budynku jest utwardzone. W wejściu do budynku występuje znacząca różnica poziomów. Ciągi komunikacyjne są niewystarczająco szerokie oraz nie posiadają oznaczeń wizualno-fakturowych. W lokalu nie ma toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Centrum nie zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji w alternatywny sposób. Wewnątrz brak dźwigu osobowego uniemożliwia klientom z niepełnosprawnością ruchową dostęp do biura - alternatywnie klienci są obsługiwani w innych placówkach Fundacji na terenie Warszawy po wcześniejszym zgłoszeniu tej potrzeby.

 

Centrum Dziecka i Rodziny
(ul. Walecznych 59, 03-926 Warszawa)
Lokal znajduje się na drugim piętrze przedwojennego budynku. Przed Centrum znajduje się parking wielostanowiskowy; w jego obrębie są wydzielone trzy miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnością. Otoczenie budynku jest utwardzone. Wejście do budynku znajduje się od ul. Peszteńskiej, brak informacji o tym fakcie od strony ul. Walecznych. Wejście znajduje się na poziomie chodnika. Wewnątrz dostępna jest winda prowadząca na wyższe kondygnacje. Przy wejściu do budynku brak informacji o rozmieszczeniu pomieszczeń - alternatywnie informacji na ten temat udziela pracownik Centrum. Ciągi komunikacyjne zapewniają dostęp do placówki dla osób z niepełnosprawnością ruchową. W lokalu nie ma toalety dostosowanej do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Budynek i otoczenie nie posiada oznaczeń wizualno-fakturowych w ciągach komunikacyjnych. Centrum nie zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji w alternatywny sposób.

 

Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie
(ul. Przybyszewskiego 20/24, 01-824 Warszawa)
Centrum znajduje się w 2-kondygancyjnym budynku. Przed budynkiem brak wydzielonych miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnością; otoczenie budynku jest utwardzone. Do placówki prowadzą dwa wejścia - przy jednym z nich dostępna jest platforma przyschodowa - do jej uruchomienia wymagana jest obecność pracownika Centrum. Przy wejściu do budynku brak informacji o rozmieszczeniu pomieszczeń - alternatywnie informacji na ten temat udziela pracownik Centrum. Wewnątrz budynku nie ma dźwigu osobowego, co uniemożliwia osobie z niepełnosprawnością ruchową dostęp do wyższych kondygnacji - alternatywnie klienci obsługiwani są na parterze. W budynku obecna jest toaleta dostosowana do potrzeb osób o szczególnych potrzebach. Budynek nie posiada oznaczeń wizualno-fakturowych w ciągach komunikacyjnych. Podmiot zapewnia wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego. Centrum nie zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji w alternatywny sposób.


Centrum Pomocy Dzieciom w Gdańsku
(ul. Jana Uphagena 18, 80-237 Gdańsk)
Centrum mieści się w 3-kondygnacyjnym budynku. Przy wejściu do budynku brak informacji o rozmieszczeniu pomieszczeń - alternatywnie informacji na ten temat udziela pracownik Centrum. Parking znajduje się przed budynkiem, w ramach infrastruktury miejskiej (miejsca chodnikowe); brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Otoczenie zewnętrzne budynku posiada częściowo utwardzoną nawierzchnię. Do budynku i wewnątrz placówki prowadzą schody, co uniemożliwia dostęp osobom z niepełnosprawnością ruchową. Budynek nie posiada oznaczeń wizualno-fakturowych w ciągach komunikacyjnych. Podmiot zapewnia wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego. Centrum nie zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji w alternatywny sposób.

 

Centrum Pomocy Dzieciom w Starogardzie Gdańskim
(ul. Hallera 19A, 83-200 Starogard Gdański)
Centrum mieści się w 3-kondygnacyjnym budynku. Sekretariat oraz biura znajdują się na 2. piętrze; na 1. piętrze umiejscowiono gabinety terapeutyczne i sale szkoleniowe - dostęp do tego poziomu jest możliwy jedynie z pracownikiem Centrum. Przy wejściu do budynku dostępna jest informacja wizualno-dotykowa o rozmieszczeniu pomieszczeń. Parking jest wyposażony w 4 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, otoczenie zewnętrzne budynku posiada utwardzoną nawierzchnię. Z poziomu chodnika na parter można wejść schodami lub wjechać platformą przyschodową (by z niej korzystać należy wezwać obsługę). Wewnątrz dostępna jest winda prowadząca na wyższe kondygnacje. Urządzenie jest wyposażone w komunikaty głosowe i przyciski opisane pismem Braille'a. Ciągi komunikacyjne zapewniają dostęp do placówki dla osób z niepełnosprawnością ruchową. Budynek nie posiada oznaczeń wizualno-fakturowych w ciągach komunikacyjnych. Drzwi prowadzące do Centrum na 1. i 2. piętrze z uwagi na rozwiązanie techniczne wymagają użycia bardzo dużej siły do ich otwarcia - alternatywnie klienci mogą skorzystać z dzwonka, by uzyskać pomoc pracownika Centrum. Na obu poziomach znajdują się łazienki dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością ruchową. Podmiot zapewnia wstęp do budynku osobie korzystającej z psa asystującego. Centrum nie zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami możliwości ewakuacji w alternatywny sposób.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka cookies