Webinar "Standardy ochrony dzieci - co warto wiedzieć o nowych przepisach?"

Ustawa z dnia 28 lipca 2023 r. o zmianie ustawy – Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz niektórych innych ustaw (tzw. Ustawa o ochronie małoletnich) wprowadza nowe instrumenty ochrony praw dzieci. Nakłada m.in. na podmioty pracujące z dziećmi, obowiązek posiadania standardów ochrony małoletnich.

W odpowiedzi na pojawiające się wątpliwości dotyczące standardów ochrony małoletnich 13.10.2023 r. w g. 16:00-17:30 odbędzie się webinar pn. "Standardy ochrony dzieci - co warto wiedzieć o nowych przepisach?".

 

ZAPISY >>

 

Podczas spotkania poruszone zostaną następujące zagadnienia:

 

  • Czym są standardy ochrony dzieci?
  • Jakie korzyści dla dzieci oraz personelu wynikają z wdrożenia standardów?
  • Jakie placówki są objęte nowymi przepisami?
  • Jakie wymogi należy spełnić wdrażając standardy?
  • Czy wymogi ustawy o ochronie małoletnich pokrywają się z dotychczas promowanymi przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę Standardami Ochrony Dzieci?
  • Co grozi placówkom, które nie wdrożą standardów w terminie wskazanym w ustawie?
  • Jakie narzędzia i materiały przygotowane przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę mogą wesprzeć instytucje w przyjęciu standardów. 


Do udziału zapraszamy przedstawicieli placówek i instytucji pracujących z dziećmi, prowadzących działalność: oświatową, opiekuńczą, wychowawczą, resocjalizacyjną, religijną, artystyczną, medyczną, rekreacyjną, sportową, związaną z rozwijaniem zainteresowań przez małoletnich,  a także hotele i obiekty turystyczne oraz miejsca zakwaterowania zbiorowego. 

 

Webinar poprowadzą ekspertki Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę: Renata Szredzińska (członkini zarządu - czytaj szerszy opis >>) oraz Katarzyna Katana (radczyni prawna - czytaj szerszy opis >>).

 

Podczas webinaru będzie możliwość zadawania pytań na czacie.

Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Polityka cookies